День Соборності

Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році.
Вперше свято встановили у 1999 році, як памʼять про “велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави”.
У 2011 році його скасували, пропонуючи українцям обʼєднати два свята: День Свободи та День Соборності. Обʼєднання цих свят не лише зміщувало акценти, а й зовсім підміняло сенси, кажуть історики.
22 січня 2014 року свято Соборності повернулося до українців.
Учні, вихователі та вчителі Харківської спеціальної школи № 12 провели урочистості до цього славетного дня, вшанували пам’ять тих, хто боровся та віддав життя за Соборність і Незалежність України тоді, і тих, хто бореться зараз.
Захід підготувала та провела вихователь Світлична Лариса Іванівна та учні 10-х класів