Мнемотехніка – це процес засвоєння нової інформації за допомогою спеціальних методів і прийомів. Це нова освітня технологія, що допомагає кожній дитині комфортно та легко здобувати знання у будь-якому віці. Мнемотехніка використовує природні механізми пам’яті мозку і дозволяє повністю контролювати процес запам’ятовування, збереження і пригадування інформації.

Мнемотехніка для дітей з порушеннями зору якраз допомагає спростити процес запам’ятовування, розвинути асоціативне мислення і уяву, підвищити уважність . Більш того прийоми мнемотехніки призводять до збагачення словникового запасу та формування зв’язного мовлення. Учні 1 – Б класу Комунального закладу “Харківська спеціальна школа ✓12” почали свій перший навчальний рік саме з засвоєння інформації, застосовуючи прийоми мнемотехніки.