Ласкаво просимо на сайт Комунального закладу "Харківська спеціальна школа № 12" Харківської обласної ради!

МУЗЕЙ

   Центром патріотичного виховання учнів школи-інтернату є створений в 1968 році музей Бойової Слави 103 Гродненського Червонопрапорного, ордена Суворова III ступеню штурмового авіаційного полку.Стенди музею розповідають про історію створення полку та бойовий шлях льотчиків- штурмовиків від Кубані до Берліну. Є в музеї особисті речі фронтовиків:шлеми, польові сумки, льотні картки, фотографії, «трикутники» з фронту. Більше сорока років покоління учнів з трепетом і хвилюванням перечитують солдатські листи і подумки перелинають в минуле.

    Ініціатором створення музею був Герой Радянського Союзу Кузьма Филимонович Білокінь, уславлений льотчик, мужній солдат, високоморальна особистість. Автор двох книг- спогадів «Суворе небо» та «В палаючому небі», він вперше в Україні створив книгу памяті, де записав імена 149 однополчан, які не повернулися з фронту. До кінця свого життя К.Ф. Білокінь підтримував зв’язок із музеєм, організовував зустрічі з ветеранами, спілкувався із учнями.Сьогодні школярі на чолі з керівником музею Кривцуновою Оленою Володимирівною опікуються ветеранами полку, які завжди радо зустрічають, тепер вже вдома, дітей та діляться своїми спогадами.Тепла дружба повязала нашу школу із обласним радіо. Заслужена журналістка України Світлана Кублицька створила багато радіопередач про К.Ф.Білоконя, в тому числі і за участю дітей школи- інтернату.

    В музеї школи проходять цікаві заходи, направлені на виховання патріотів нашої Батьківщини, почуття любові до рідної землі, народу, його культури, братерського відношення до інших народів, нетерпимості до національної та расової неприязні, розпаленню війн. Це- конференції, виховні години, вечори солдатської пісні, читання спогадів про війну та прослуховування розповідей в запису.Вінцем музейного комплексу є Алея Бойової Слави, посаджена ветеранами разом із дітьми, де чотири десятиліття шумлять березові віти, нагадуючи про тих, хто загинув на фронті, і кожного року 9 травня земля під березами вкривається червоними квітами в пам’ять про тих, хто подарував нам мирне життя.